Świąteczne gadżety reklamowe

 

Szanowni Państwo, wielkimi krokami zbliża się okres świąteczny, dlatego w poniższym artykule przedstawimy kilka zasad dotyczących wyboru prezentów świątecznych dla klientów oraz kilka pomysłów na takie prezenty. Obdarowywanie biznesowych klientów świątecznymi upominkami stało się już tradycją. Odpowiednio dobrany prezent jest swojego rodzaju formą uznania i podziękowania za dotychczasową współpracę, a także zaproszeniem do kontynuowania dalszych relacji biznesowych. Powinniśmy zarezerwować sobie odpowiednio dużo czasu na takie zakupy (dlatego właśnie ten artykuł zamieszczamy z końcem września, a nie z końcem listopada). Warto już teraz zastanowić się nad zakupem świątecznych gadżetów reklamowych, aby mogły one cieszyć naszego klienta, a nie wprawiać w zakłopotanie.

No właśnie, co zrobić, żeby taki świąteczny gadżet odpowiednio dobrać? Na samym początku należy dobrze przemyśleć zakup świątecznych prezentów dla klientów. Warto zastanowić się nad profilem działalności klienta oraz przemyśleć, jaki artykuł byłby dla danej branży najbardziej odpowiedni. Trzeba również przemyśleć kwestię wizerunku naszej firmy, ponieważ nie wszyscy mogą pozwolić sobie na np. ekstrawaganckie i bardziej odważne upominki. Z pewnością inną grupę produktów wybierze firma będąca agencją reklamową, która może obdarować swoich klientów niecodziennymi upominkami świątecznymi, a inną grupę produktów wybierze np. prestiżowa kancelaria adwokacka. Oczywiście jest też grupa prezentów uniwersalnych, które będą odpowiednie dla wszystkich branży i rodzajów klientów. Wybierając taki rodzaj świątecznych upominków mamy niemalże stuprocentową pewność, że nie popełnimy faux pas. Jednak warto przemyśleć, czy kolejny długopis będzie akurat tym, co zadowoli naszego klienta.

„Bez względu na to, jaki prezent ostatecznie wybierzemy, należy pamiętać o spersonalizowaniu upominku, tak aby adresat poczuł się wyróżniony. Nie zapomnijmy też o innym  ważnym elemencie prezentu biznesowego, czyli  jego „obrandowaniu”. Na prezencie lub  dołączonej do niego karteczce umieśćmy  logo naszej firmy oraz  odręczny podpis osoby wysyłającej prezent. W przypadku upominków biznesowych, warto wykazać się zarówno kreatywnością, jak i dobrym gustem. Jeśli jednak nie mamy wystarczającej wiedzy, która pozwalałaby na przygotowanie osobistego upominku, nie silmy się na oryginalność. Wówczas lepiej wybrać prezent uniwersalny i elegancki”- radzi Małgorzata Majewska, Marketing Manager w Monster Worldwide Polska.

Kolejną kwestią, nad którą warto się zastanowić jest również cena produktu, który chcemy przekazać klientowi jako świąteczny upominek. Zbyt niska cena może być odebrana przez naszego klienta jako gest lekceważący. Natomiast zbyt drogi upominek może wprawić go w zakłopotanie. Warto zatem zastanowić się nad upominkiem, który będzie przydatny, przypadnie do gustu naszemu klientowi i nie wprawi go w zakłopotanie. Podsumowując, przytoczę słowa wspomnianej już wyżej Młgorzaty Majewskiej, Marketing Managera:  „Niezależnie od tego, komu wręczamy upominek biznesowy, powinien on być dobrze przemyślany, dostosowany do sytuacji i preferencji obdarowywanej osoby. W relacjach biznesowych każdy, nawet najmniejszy szczegół odgrywa ważną rolę. Dlatego nie można zapomnieć o odpowiednim opakowaniu, odręcznie napisanych życzeniach lub dedykacji, które dopełnią akt wręczania. Starannie zaplanowana koncepcja firmowego podarunku, sprawi, że nasza firma zostanie pozytywnie odebrana i zapamiętana  przez partnera biznesowego” .

 

Poniżej przedstawiam kilka propozycji świątecznych gadżetów, które z pewnością sprawią, że Państwa klienci poczują się docenieni.

 

ŚWIĄTECZNY ZESTAW ZAPACHOWY

 

METALOWY ŚWIECZNIK

 

PORCELANOWY CZAJNIK Z FILIŻANKĄ

 

UCHWYT DO NOTATEK

 

BOMBKI

 

MASKOTKA Z KOCEM

 

FILCOWA TORBA NA WINO

 

PAMIĘCI USB

 

Więcej pomysłów na świąteczne gadżety reklamowe znajdziecie Państwo na naszej stronie www.lumini.com.pl

 

Źródło: markapracodawcy.pl

 


Przemysław Symonides