Dobra inwestycja w najpopularniejsze gadżety reklamowe

 Dobra inwestycja w najpopularniejsze gadżety reklamowe   

W świecie nieustannie goniącym do przodu, w świecie ciągle się rozwijającym, w świecie, który doznał bardzo poważnego kryzysu nie wystarczy już tylko zachęcać do kupna produktu lub usługi jedynie poprzez uwydatnianie ich walorów cenowych. Na rynku jest już tak duża konkurencja, że niestety same przeceny i rabaty na nic się tu zdadzą. Sprzedawcy ciągle doskonalą swoje umiejętności i podnoszą kwalifikacje, aby pozyskać coraz to nowych Klientów, a tych obecnych przekonać, aby jak najdłużej z nami zostali. Warto jednak pamiętać, że jest jedno narzędzie, które w bardzo łatwy i zarazem efektywny sposób może wesprzeć sprzedaż. Narzędziem tym są gadżety reklamowe.

Artykuły reklamowe dodawane do oferty, rozdawane podczas targów, seminariów lub konferencji są z pewnością tym, co firmę wyróżni i spowoduje, że bardziej prawdopodobne będzie, że obdarowany zapamięta jej nazwę. Jest to jeden z elementów budowania wizerunku firmy i relacji z Klientem. Ciekawy i odpowiednio dobrany gadżet sprawi, że osoba nim obdarowana poczuje się doceniona, a firma która go wręczyła – dobrze zapamiętana. Należy pamiętać jednak o tym, że nie możemy wszystkich obdarowywać np. długopisami, ponieważ każdy gadżet powinien być dopasowany nie tylko do branży, w której my działamy, ale i do Klienta, którego chcemy obdarować. Jeżeli odpowiednio dobierzemy gadżet do specyfiki Klienta, jego wieku, działalności itp., a co więcej artykuł ten będzie przydatny i funkcjonalny, jest większe prawdopodobieństwo, że Klient zaraz po powrocie do biura nie wyrzuci go do śmieci J  

W tym miejscu warto wspomnieć o grupie artykułów reklamowych, które są najbardziej popularne, ponieważ znajdują się w grupie artykułów najbardziej uniwersalnych.

                Na samym szczycie listy najpopularniejszych gadżetów reklamowych znajdują się długopisy. Pasują właściwie do każdego rodzaju działalności i doskonale spełniają swoją funkcję, którą jest reklama, ponieważ korzysta z nich wiele osób. W zależności od budżetu, jaki założymy na zakup artykułów promocyjnych, możemy wybrać te najprostsze długopisy z nadrukiem lub te eleganckie i stylowe pakowane w efektywne etui. Możemy być też pewni, że nasze logo z długopisu zapadnie w pamięci niejednej osoby, ponieważ podczas różnych okoliczności długopisy wędrują z rąk do rąk. Ludzie sobie je pożyczają lub się nimi wymieniają, co sprawia, że wygrawerowane na nich logo dociera do coraz to szerszej grupy osób. Ceny długopisów, podobnie jak ich design, są bardzo różnorodne. Najzwyklejsze plastikowe długopisy możemy kupić już za kilkadziesiąt groszy. Natomiast, jeżeli chcemy zaskoczyć Klienta eleganckim i oryginalnym długopisem zapakowanym w efektowne etui, musimy przeznaczyć na ten cel kwotę o wiele wyższą.     

                Zaraz za długopisami kolejnym popularnym gadżetem reklamowym są produkty z grupy ceramiki. Uniwersalność kubków i filiżanek sprawia, że firmy bardzo często umieszczają na nich swoje logo i obdarowują nimi Klientów. Klienci często przywiązują się do konkretnych przedmiotów i często z nich korzystają, dlatego warto dobrze przemyśleć i zaplanować wcześniej taki zakup. Dobrze jest w tym przypadku pokusić się o oryginalność kubka lub filiżanki i wybrać ciekawą kolorystykę, materiał i design. Jeżeli jednak nasz budżet jest znacznie bardziej okrojony i możemy zainwestować jedynie w tańsze, białe kubki, warto wtedy pamiętać, aby w ciekawy sposób zapełnić przestrzeń, którą mamy do wykorzystania na grawer. Cena standardowego ceramicznego lub szklanego kubka waha się w granicach 5 – 10 zł. Jeżeli chcemy zaskoczyć Klienta bardziej oryginalnym pomysłem i podarować mu np. kubek termiczny, musimy oczywiście przeznaczyć na to już wyższą kwotę.

                Kolejnym popularnym artykułem promocyjnym są oczywiście torby reklamowe. Pojawiają się one nie tylko w sklepach, ale i na konferencjach, szkoleniach, czy też przy okazji przekazywania dokumentów. Torba reklamowa jest na tyle uniwersalnym i praktycznym gadżetem, że z pewnością przyda się każdemu. Wyjdźmy naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów i zadbajmy o ich wygodę. Przekazując im jakieś dokumenty lub materiały, zadbajmy o to, by mieli jak je ze sobą zabrać i spakujmy w ciekawą torbę z naszym logo. Jestem przekonany, że taka torba nie posłuży jako jednorazowy gadżet, bo sam korzystam z takich toreb np. przy okazji robienia zakupów. A przy okazji dbam też o środowisko, bo nie korzystam z jednorazowych reklamówek J      

                Pisząc o najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych gadżetach reklamowych nie można nie wspomnieć o breloczkach. Coraz częściej spotykamy się z coraz to ciekawszymi egzemplarzami, np. breloczki z miarką, latarką, laserem itp. Male, efektowne i niedrogie, więc warto o nich pomyśleć, jeśli chcemy podarować Klientowi jakiś malutki upominek. Można też oczywiście pokusić się o te droższe breloczki, wykonane z lepszego materiału i z pewnością bardziej atrakcyjne i oryginalne.

Jeżeli zaplanowaliśmy trochę większy budżet na reklamę możemy pomyśleć o zakupie koszulek, czapeczek lub bluz. Dobrze dobrane na pewno się przydadzą, bo zawsze warto mieć pod ręką np. bluzę na chłodniejszy dzień. W przypadku odzieży reklamowej mamy bardzo szeroki wachlarz możliwości wyboru. Warto pomyśleć o takim prezencie dla Klienta, ponieważ jest to wspaniały sposób reklamy, który dociera do bardzo szerokiego grona odbiorców.

Z pewnością wymienione wyżej artykuły reklamowe nie są wszystkimi najpopularniejszymi. Opisanie wszystkich zajęłoby niestety zbyt dużo czasu i zbyt dużo miejsca, a przy okazji mogłoby zniechęcić Czytelnika do przeczytania artykułu do końca. Dlatego zachęcam wszystkich do zapoznania się z naszą ofertą celem wyszukania artykułu, który najbardziej się Państwu spodoba. Jeżeli nie uda się Państwu znaleźć na naszej stronie tego, czym akurat jesteście Państwo zainteresowani, zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego, a my dołożymy wszelkich starań, aby sprostać Państwa oczekiwaniom i znaleźć produkt, który w połączeniu a umiejętnościami Państwa Handlowców z pewnością zaowocuje wzrostem sprzedaży.

              

 Przemysław Symonides